Vždy uklizeno, žádný problém


Rozptyluje vás nepořádek od práce, ale nechcete trávit úklidem všechen volný čas? Chodí k vám hosté a stydíte se, že nemáte uklizeno? Myslete na údržbu už při zařizování nového bydlení, v budoucnu si ušetříte čas i peníze.

PODLAHA, OKNA, DVEŘE

Ať vybíráte podlahu do obýváku nebo jídelny, dejte přednost odstínu, na kterém nebude vidět prach, smetí nebo drobky od jídla a současně se dá snadno vyčistit. Rozlité víno nebo mastné skvrny umí udělat na některých podlahových materiálech pěknou paseku. Na velkoplošné koberce raději zapomeňte. Malé koberce volte z pratelného materiálu. Obklady a dlažby vybírejte takové, na kterých hosté snadněji přehlédnou prach, vlasy i skvrny od vodního kamene, když jednou zapomenete uklidit. Spousty práce si ušetříte i vynecháním těžkých závěsů a všemožných záclon, ve kterých se usazuje prach a které zadržují pachy. Optimálním řešením v „bezúklidové“ domácnosti mohou být například vertikální žaluzie.

STOLY A POLIČKY

Bojíte se, že si hosté sáhnou do vrstvy prachu a vyděsí se pohledem na osahaný stůl? Máte velké knihovny a spousty drobností? Ale rádi byste se vyvarovali otrockému utírání prachu a leštění? Ukládejte drobnosti i knihy do skříněk a vyhněte se skleněnému nábytku i povrchům ve vysokém lesku.

ČALOUNĚNÝ NÁBYTEK

Výběru potahu sedacího nábytku byste měli primárně věnovat pozornost, máte-li malé děti nebo domácí mazlíčky. Nabídka kvalitních materiálů je čím dál větší, ale důležité je si uvědomit hlavní požadavky. Každý materiál má své pro i proti. To, že dokážete vyčistit z potahu malůvky od propisky, nemusí znamenat, že po rozlité kávě vám nezůstane flek. Jako vhodné řešení se mohou zdát koženkové nebo kožené sedací soupravy, ale ani ty nejsou pro každého. Kůže by se nemusela vyplatit, je-li v domácnosti mazlíček s drápky. Řešením může být i potahový materiál tkané struktury ve vhodném odstínu. Na takovém šedém melíru objeví flíček jedině šťoural. A když už se nějaká ta nehoda přihodí, je dobré mít v zásobě kvalitní čistič.

UKLIZENO V KUCHYNI

Plochy, na kterých je vidět nečistota, jsou primárně: obklady, dvířka spodních skříněk, pracovní plocha, úchytky, dřez a baterie. Ty je optimální volit v barvách a materiálech, na kterých není vidět každý otisk prstů nebo flek. Při výběru materiálů  je důležité zvážit mnoho faktorů. To, co vypadá na první dojem krásně, nemusí být praktické. Vhodné je dát při výběru pozor i na odolnost oděru materiálů. Bez ostrých předmětů se v kuchyni neobejdete a konkrétně opravy lakovaných dvířek se nemusí zrovna vyplatit. I malý šrám může pokazit celý dojem z krásné kuchyně.

Budete-li mít úklid domácnosti hotový raz dva, třeba vás začne i bavit. A každou takovou očistu domácnosti můžete brát i jako malou terapii, při které si uděláte jasno ve svých myšlenkách. 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář

KONTAKTUJTE MĚ,

TĚŠÍM SE NA SPOLUPRÁCI
Odeslat