5 tipů, jak regenerovat doma


Rodina, práce, domácnost… To je někdy pěkný šrumec. Bez pravidelného odpočinku to ale daleko nedotáhnete. Nezapomínejte na sebe, myslete i na regeneraci svého organismu, abyste byli fit. Že vás nebaví fitko plné dokonalých lidí? Do wellness centra to máte daleko a na výlet do přírody není čas? Naučte se dobíjet baterky bez potřeby se kamkoliv přesouvat. Jak tedy regenerovat doma, abyste měli celý den dostatek energie na práci i rodinu?

Ranní rozcvička

Nevyspali jste se právě dorůžova a nemůžete se probrat? Pusťte si svižnou hudbu a protáhněte se. Na internetu je spousty návodů na ranní rozcvičku, které vám pomohou komplexně protáhnout celé tělo. Bolí vás záda nebo máte jiné zdravotní potíže? Konzultujte cviky se specialistou, který vám poradí, jak si ulevit a neublížit. Když vás cvičení nebaví, ukliďte po ránu alespoň byt, dejte prádlo do pračky, ustelte postele… a máte to místo ranní rozcvičky.

Koupel nebo sprcha

Že vás ještě nenapadlo dát si vanu během dne? Zkuste to! Strávili jste několik hodin u počítače, máte úplně ztuhlá záda a potřebujete udělat ještě tolik práce? Teplá voda ve spojení s voňavým olejem uvolní celé tělo a zrelaxuje mysl. Nemáte vanu nebo tolik času, abyste mohli lenošit ve vodě? Dopřejte si alespoň teplou sprchu s povzbuzujícím sprchovým gelem.

Nohy nahoru

Připadali byste si jako lenoch, kdybyste si během dne dali nohy nahoru a odpočívali? Dopřejte si to! Udělejte si pohodovou půlhodinku po obědě a dobijte baterky. Bude-li vám počasí přát, vyjděte na sluníčko. Když není ideální počasí, poslouží i křeslo v obýváku. Takový krátký odpočinek vám může přijít na nové nápady. A pokud se bojíte, že usnete, nařiďte si prostě budík.

Časopis nebo kniha

Nemůžete usnout, hlavou se vám honí všelicos a nedaří se vypnout? Netrapte se zbytečně při převalování ze strany na stranu. Jděte do postele dřív a udělejte si před spaním chvilku s knihou nebo časopisem. Několik stránek odpočinkové literatury nebo lifestylového časopisu vás přivede na jiné myšlenky. A třeba pomůže i šálek heřmánkového čaje.

Spánek

Budíte se v noci, jste celý den rozmrzelí a nedotažení? Zamyslete se, kde spíte. Podle feng-shuej ovlivňuje kvalitu spánku nejen postel, ale i vše, co ji obklopuje. Podívejte se, co máte pod postelí. V jaké části místnosti je postel umístěna? Jaký další nábytek v ložnici máte? Jaké barvy vás obklopují a co visí na zdech? Máte-li například v ložnici pracovní kout, mohou vás ze spánku rušit myšlenky na práci. Více informací o feng-shuej najdete například na www.olgabu.cz.

Nedaří se vám dlouhodobě skloubit podnikání a rodinu? Přečtěte si můj článek Jak skloubit práci a rodinu. 

Chcete individuální přístup? Domluvte si termín konzultace, na které budeme hledat vhodné marketingové kanály pro vaše podnikání.