5 tipů, jak regenerovat doma


Nezapomínejte na sebe! Chce mít dost energie na práci i rodinu, ale nemáte čas někam jezdit? Mám pro vás 5 tipů, jak regenerovat doma.

Rodina, práce, domácnost… To je někdy pěkný šrumec. Bez pravidelného odpočinku to daleko nedotáhnete. Nezapomínejte na sebe. Myslete na regeneraci. Že vás fitko nebaví, do wellness centra to máte daleko a na výlet není čas? Mám pro vás 5 tipů, jak regenerovat doma, abyste měli dostatek energie na podnikání i rodinu.

Ranní rozcvička

Pusťte si svižnou hudbu a protáhněte se. Na internetu je spousty návodů na ranní rozcvičku, které vám pomohou komplexně protáhnout celé tělo.

Jestli vás cvičení nebaví, ukliďte alespoň byt, dejte prádlo do pračky, ustelte postele…  To je také pohyb. A každý pohyb se počítá.

Koupel nebo sprcha

Že vás ještě nenapadlo dát si vanu během dne? Zkuste to!

Strávili jste několik hodin u počítače, máte ztuhlá záda a potřebujete udělat ještě tolik práce? Teplá voda ve spojení s voňavým olejem uvolní celé tělo a zrelaxuje mysl.

Nemáte vanu nebo tolik času, abyste mohli lenošit ve vodě? Dopřejte si alespoň teplou sprchu s povzbuzujícím sprchovým gelem.

Nohy nahoru

Připadali byste si jako lenoch, kdybyste si během dne dali nohy nahoru a odpočívali? Dopřejte si to bez výčitek! Udělejte si pohodovou půlhodinku po obědě a dobijte baterky.

Když počasí přeje, vyjděte na sluníčko. Posaďte se na zahradě, terase nebo lavičce v parku. 

Takový krátký odpočinek vám pomůže nabrat síly. A pokud se bojíte, že usnete, nařiďte si prostě budík.

Kniha

Nedaří se vám po práci vypnout, protože přemýšlíte, co vás čeká další den? Stanovte si čas, kdy s prací skončíte a už jen odpočívejte. Čtěte si například oblíbenou knihu, u které se odreagujete.

Spánek

Budíte se v noci, jste celý den rozmrzelí a nedotažení? Zamyslete se, kde spíte. Podle Feng Shui ovlivňuje kvalitu spánku nejen postel, ale i vše, co ji obklopuje.

Podívejte se, kde je postel umístěna, co všechno máte v ložnici a jaké barvy vás obklopují.

Máte-li například v ložnici pracovní stůl plný různých dokumentů, mohou vás při usínání rušit myšlenky na práci.

Zdroj fotografie: fotobanka Pixabay