5 tipů, jak regenerovat doma


Rodina, práce, domácnost… To je pěkný šrumec. Bez pravidelného odpočinku to daleko nedotáhnete. Nezapomínejte na sebe. Myslete na regeneraci. Že vás fitko nebaví, do wellnessu to máte daleko a na výlet není čas? Naučte se dobíjet baterky doma. Jak dobíjet baterky, abyste měli dostatek energie na podnikání i rodinu?

Ranní rozcvička

Pusťte si svižnou hudbu a protáhněte se. Na internetu je spousty návodů na ranní rozcvičku, které vám pomohou komplexně protáhnout celé tělo.

Bolí vás záda nebo máte jiné zdravotní potíže? Konzultujte cviky se specialistou, který vám poradí, jak si ulevit a neublížit si.

Jestli vás cvičení nebaví, ukliďte byt, dejte prádlo do pračky, ustelte postele…  

Koupel nebo sprcha

Že vás ještě nenapadlo dát si vanu během dne? Zkuste to!

Strávili jste několik hodin u počítače, máte ztuhlá záda a potřebujete udělat ještě tolik práce? Teplá voda ve spojení s voňavým olejem uvolní celé tělo a zrelaxuje mysl.

Nemáte vanu nebo tolik času, abyste mohli lenošit ve vodě? Dopřejte si alespoň teplou sprchu s povzbuzujícím sprchovým gelem.

Nohy nahoru

Připadali byste si jako lenoch, kdybyste si během dne dali nohy nahoru a odpočívali? Dopřejte si to! Udělejte si pohodovou půlhodinku po obědě a dobijte baterky.

Bude-li počasí přát, vyjděte na sluníčko, na terasu nebo balkón, máte-li možnost. Když není ideální počasí, poslouží i křeslo v obýváku.

Takový krátký odpočinek vám může přijít na nové nápady. A pokud se bojíte, že usnete, nařiďte si prostě budík.

Časopis nebo kniha

Nemůžete usnout, protože si promítáte události celého dne? Nedaří se vám vypnout, protože přemýšlíte, co vás čeká další den? Stanovte si čas, kdy každý den s prací skončíte a půjdete si lehnout. Čtěte si či poslouchejte relaxační hudbu. 

Spánek

Budíte se v noci, jste celý den rozmrzelí a nedotažení? Zamyslete se, kde spíte. Podle feng-shuej ovlivňuje kvalitu spánku nejen postel, ale i vše, co ji obklopuje.

Podívejte se, co máte pod postelí, kde je postel umístěna, jaký nábytek máte v ložnici, jaké barvy vás obklopují a co visí na zdech.

Máte-li například v ložnici pracovní kout, mohou vás ze spánku rušit myšlenky na práci. 

Chcete další tipy, jak regenerovat doma? Domluvte si konzultaci.