Aktivní dovolená v Pule


Najít destinaci, která má od všeho něco, je snem všech párů, které mají rozlišné preference. Přečtěte si, co nabízí chorvatské město Pula.

Pula je historické město ležící na jižním cípu Istrijského poloostrova v Chorvatsku. Je známá svou bohatou historií, nádhernou přírodou a kulturním dědictvím. Centrum města je zdobeno římskými památkami, z nichž nejvýznamnější je amfiteátr. Pula je také oblíbenou destinací díky plážím a azurovým vodám Jaderského moře. Kulturní scéna Puly je živá a pestrá. Město také nabízí bohatou gastronomickou scénu, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatská jídla a místní speciality v některé z mnoha restaurací.

Proč vyrazit do Puly

Pula, umístěná na slunném pobřeží  poloostrova Istria v Chorvatsku, láká návštěvníky svým bohatým kulturním dědictvím, malebnými plážemi a historickými památkami.

Pulska arena, monumentální římský amfiteátr, je jedním z nejzachovalejších svého druhu na světě a nabízí pohled do starověkého světa gladiátorských her a divadelních představení. Kromě toho můžete prozkoumat další římské památky, jako je Fórum a chrám Augustův, které svědčí o bohaté historii města.

Pula nenabízí pouze kulturní zážitky, ale také krásné pláže a úchvatnou přírodu. Od oblíbených pláží jako Verudela a Havajská pláž po malebné přírodní rezervace jako Kamenjak, zde si každý nalezne své místo pro odpočinek a relaxaci u moře.

MŮJ TIP! Nemáte tolik času? Vyražte si na prodloužený víkend do Rijeky.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je v okolí Puly mnoho možností pro turistiku, cyklistiku a potápění. Přírodní rezervace Kamenjak je zvláště populární díky svým nádherným útesům a křišťálově čistým vodám.

Gastronomická scéna Puly je dalším lákadlem pro návštěvníky. Můžete ochutnat tradiční chorvatská jídla a čerstvé mořské plody v jedné z mnoha restaurací, které se nacházejí po celém městě.

10 míst, které byste měli v Pule navštívit

1. Pulska arena

Symbol města a nejznámější památka Puly, impozantní římský amfiteátr, kde se konaly gladiátorské hry.

2. Přírodní rezervace Kamenjak

Malebná přírodní rezervace s nádhernými útesy, zátokami a plážemi, ideální pro turistiku, cyklistiku a potápění.

3. Fórum

Historické náměstí s pozůstatky antického římského města.

4. Verudela

Oblíbená plážová oblast s čistými plážemi, turistickými atrakcemi a širokou nabídkou vodních sportů.

5. Park šuma Šijana

Krásný park s lesy, pěšinkami a rekreačními plochami, ideální pro pikniky a procházky.

6. Akvarium Pula

Moderní akvárium plné mořských živočichů je ideálním cílem pro rodiny s dětmi.

7. Pevnost Kaštel

Historická pevnost s výhledem na moře, která nabízí fascinující pohled na okolní krajinu.

8. Ostrov Fraškerić

Malý ostrůvek nedaleko Puly s malebnou pláží a klidnou atmosférou, ideální pro relaxaci a potápění.

9. Pláž Havaj

Oblíbená pláž s pískem a klidným mořem, ideální pro slunění, plavání a vodní sporty.

10. Gastronomické zážitky

Pula nabízí bohatou gastronomickou scénu s mnoha restauracemi a tavernami, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatská jídla a mořské plody.

Pula je atraktivním městem, které kombinuje bohatou historii, malebné pláže a úchvatnou přírodu. Věřím, že toto fascinující chorvatské město, které láká návštěvníky z celého světa, zaujme i vás.