Co mě naučilo podnikání


Co si pamatuji, nikdo v rodině nepodnikal. Od dětství se můj život odvíjel celkem běžně. Jen mé sny se nebraly moc vážně, ale časem jsem se s tím smířila.

Ale když se mi narodil syn, už jsem nechtěla dělat kompromisy. Chtěla jsem žít podle svých představ. Ty byly jasné a návrat do zaměstnání po mateřské do nich moc nezapadal. Uvažovala jsem tedy o podnikání.

Protože jsem o tom moc nevěděla, mé první kroky mířily ke knihám, kurzům a workshopům. Od té doby utekla pěkná řádka let a já si uvědomuji, jak moc mě podnikání naučilo.

Hodnoty

Na prvním kurzu o marketingu, jsem zjistila, že každý máme jiné hodnoty. Možná se to zdá jasné, ale mě to nikdy nenapadlo. Vždy bylo pro mě nepochopitelné, proč se někdo rozčiluje kvůli nepodstatným detailům nebo se trápí věcmi, které nejsou důležité, ale neřešila jsem to.

Až během podnikání jsem zjistila, že v lidech jsou zásadní rozdíly. V té souvislosti jsem si také uvědomila, že věnovat pozornost popisu persony před tvorbou textů na web nebo příspěvků na sociální sítě je důležité. Jinak bychom mohli tvořit obsah, co osloví nás samotné, ale vůbec ne zákazníky dané značky.

Čas a peníze

Během podnikání jsem přišla na to, co mě baví. Ale trvalo, než jsem se naučila říkat o peníze a zjistila, čemu chci věnovat čas. 

Poslání a vize

Díky podnikání jsem si uvědomila, že snění není jen pro blázny. Zjistila jsem, že mít vizi je důležité. Kdykoliv mám těžší období, moje vize mě žene dál. A když se má představa zdá příliš vzdálená, vracím se k důvodům, proč to dělám, co je mým posláním.

Cesta k vizi může mít mnoho odboček, ale když znám své poslání, mám větší šanci na úspěch. Často jsem byla nerozhodná. Od té doby, kdy jsem si ujasnila, co je pro mě opravdu důležité, se rozhoduji s větším nadhledem.

Chcete se také realizovat a jít za svým snem? Nebuďte na to sami, využijte konzultací.