Jak najít své téma


O tom, jak najít své téma pro podnikání, jsem toho přečetla dost. Návodů je plný internet, spousty knih i řada koučů, kteří rádi pomohou. Sama jsem prakticky od dětství věděla, co chci dělat. Ráda jsem kreslila návrhy interiérů a listovala časopisy o bydlení. Ani to nebylo zárukou, že to bude mé téma. Jak tedy přijít na to své, pravé?

Zážitky nebo klid?

Ano, máme hodně možností a příležitostí, kde můžeme najít sebe sama, zkoušet metodou pokus-omyl, co vydržíme, jestli to vydržíme, a objevit tak své životní poslání. Jsou tací, co pořád někam vyráží, něco podnikají. Jedou od rána do večera. Zvládají práci, rodinu, domácnost, cvičí, běhají, cestují, vzdělávají se… Mají několik firem, projektů a velkých plánů. Zkouší vše možné i nemožné. Dříve jsem jim záviděla, obdivovala je. Než jsem zjistila, že to také není cesta pro každého.

Talenty a schopnosti

Každý jsme v něčem talentovaný, máme ale rozdílné schopnosti a dovednosti, ale i slabé stránky. Někdo si je uvědomuje, na někom zapracovala výchova či okolí. Vždy mě zajímaly testy osobnosti a různé charakteristiky, ale až po přečtení několika knih jsem zjistila, že podstata se skrývá hlouběji. Kde?… aspoň jeden příklad za všechny.

Chce to čistou hlavu

Často děláme něco jen proto, abychom nezaháleli. Jsme tak naučení. Kdo je přirozeně aktivní, najde v takovém životě naplnění, ale kdo to tak nemá, stále hledá. Chcete-li své téma konečně objevit, zkuste si udělat více času na sebe, odpočívat, relaxovat…

Jděte do lesů na několikadenní túru, jeďte sami k moři, otevřete se možnosti, že právě daleko od domova přijde myšlenka na změnu. Už není výjimkou, že lidé skončí v zaměstnání, kde pracovali většinu svého života, a rozjedou podnikání na základě myšlenky, malinkého červíka, která je ovšem přesto tak silná, že věří, že přesně tohle je „ono“.

Máte pocit, že už se tím zabýváte dlouho a nedaří se vám téma najít? Domluvte si konzultaci. Získáte jiný úhel pohledu a urovnáte si myšlenky.