Jak najít své téma


Snažíte se najít své téma k podnikání, ale stále bez úspěchu? Přečtěte si několik tipů, které jsem sepsala v článku.

O tom, jak najít své téma pro podnikání, jsem toho přečetla dost. Návodů je plný internet. Nabízí se i řada koučů, kteří rádi pomohou. Sama jsem prakticky od dětství věděla, co chci dělat. Ráda jsem kreslila návrhy interiérů a listovala časopisy o bydlení. Ale ani to nebylo zárukou, že to bude mé téma. Jak tedy najít své téma?

Zážitky nebo klid

Možností, jak najít své téma, je mnoho. Můžeme zkoušet metodou pokus-omyl, co vydržíme, jestli to vydržíme… Jsou tací, co pořád někam vyráží, něco podnikají. Jedou od rána do večera. Zvládají práci, rodinu, domácnost, cvičí, běhají, cestují, vzdělávají se… Mají několik projektů a velkých plánů. Zkouší vše možné i nemožné. Ale to také není cesta pro každého. Každý si musí najít to, co mu nejlépe vyhovuje.

Talenty a rodina

Všichni jsme v něčem talentovaní, máme rozdílné schopnosti a dovednosti i slabé stránky. Někdo si je uvědomuje, na někom zapracovala výchova či okolí. Vždy mě zajímaly testy osobnosti a různé charakteristiky, ale až po přečtení několika knih jsem zjistila, že prostředí, ve které jsme vyrostili, nás formovalo někdy až příliš. Často děláme něco jen proto, že jsme tak naučení.

Není výjimkou, že lidé skončí v zaměstnání, kde pracovali většinu svého života. Mají pocit, že mnoho let dělali něco, co je nenaplňovalo. A rozjedou podnikání na základě myšlenky, která je ovšem velmi silná. Mají pocit, že konečně našli své téma.

Můj tip, jak najít své téma

Chcete-li své téma konečně objevit, zkuste si udělat více času na sebe, odpočívat, relaxovat…

Jděte do lesů na několikadenní túru, jeďte sami k moři, otevřete se možnosti, že právě daleko od domova přijde myšlenka na změnu.

Máte pocit, že už se tím zabýváte dlouho a nedaří se vám téma najít? Domluvte si konzultaci v Českých Budějovicích, Praze nebo on-line. Napište mi na e-mail: info@hankamikolasova.cz. Získáte jiný úhel pohledu a urovnáte si myšlenky.

Autor fotografie: Zdeněk Kluibr – Portréty na Šumavě