Jak sladit práci s dětmi


Pracovat, když jsou děti často doma, není snadné. Dobře to znám. Proto jsem připravila několik tipů, jak to lépe zvládat. Přečtěte si je.

Práce z domova působí jako ideální řešení, jak sladit práci s péčí o děti První dojem může klamat. Sama s tím mám zkušenosti. Už je to skoro deset let, co jsem začínala podnikat. Synovi byly tehdy 4 roky. Dobře si však pamatuji, jak náročné to bylo. Ale také jsem se hodně naučila. Dnes jsem sepsala jsem 5 triků, které mi tehdy pomohly.

5 tipů, jak sladit práci s rodinou

Mysleli jste si, že když neuděláte práci během dne, uděláte ji večer? I já jsem si to myslela. Brzy jsem zjistila, že to není tak snadné. Večer jsem byla unavená, práce mi nešla od ruky a ráno se mi nechtělo z postele. Hledejte raději jiná řešení. Jak tedy sladit práci s dětmi?

Udělejte si rozvrh hodin

Může se zdát zbytečné něco plánovat, když klienti mění termíny a děti zkomplikují program rychlostí blesku. Přesto to vyzkoušejte. Nedaří se vám sladit všechny povinnosti? Vytvořte si přehledný rozvrh hodin a snažte se ho držet.

TIP! Přečtěte si článek o tom, kam mizí čas, který byste mohli věnovat podnikání.

Neberte si tolik práce

Když všechno běží, jak má, vyplňujeme si většinou 100% svého času nějakými aktivitami. To je první velká chyba. Víte-li, že jsou děti často nemocné, nechte si volnou kapacitu. Díky tomu vás nezaskočí, budou-li děti nemocné nebo s nimi půjdete k lékaři. Pokud se tak nestane, můžete si dopřát volno, číst si (např. nějakou knihu o produktivitě) nebo si pustit podcast.

Domluvte si hlídání

Chcete pracovat z domu a vydělat si? Připravte si zadní vrátka! Domluvte si pravidelné hlídání. Možná to není snadné, přesto to zkuste. Když vám zbyde čas, aspoň si odpočinete u pěkného filmu nebo zajdete na kafe s kamarádkou.

Nenechávejte nic na poslední chvíli

Necháváte nákupy na poslední chvíli a špinavé prádlo se vám kupí? Může vás to stresovat, když budou děti doma. Dělejte raději domácí práce včas!

MŮJ TIP! Máte-li je kam dát, nakupujte trvanlivé potraviny. Také pravidelně doplňujte léky, které často potřebujete.

Odpočívejte

Kde kdo dnes jede nadoraz – přes den práce, odpoledne kroužky dětí, úkoly, příprava večeře… Kdo má takové tempo, může být často unavený. A co když do toho přijde nemoc… Proto odpočívejte pravidelně! Věnujte se sami sobě, dojděte si zaplavat, na procházku nebo do sauny. Dělejte to, co máte rádi.

TIP! V tomto článku najdete 5 tipů, jak o sebe pečovat v domácím prostředí.

Věřím, že když budete přistupovat ke svému času zodpovědně a předcházet komplikacím, dokážete lépe sladit práci a rodinu.

Zdroj fotografie: fotobanka Pixabay