Moje zkušenosti s networkingem


Když jsem začínala podnikat, získala jsem díky networkingu první zákazníky. To jsem o networkingu ještě nic nevěděla. Postupně jsem tyto akce cíleně vyhledávala a aktivně je využívala. Zajímají vás moje zkušenosti s networkingem? Přečtěte si článek.

Když jsem začínala podnikat, díky networkingu jsem získala první zákazníky. Tehdy jsem ještě nevěděla, že jde o networking. Chodila jsem na různá setkání podnikatelů a mluvila o tom, co dělám. Později jsem začala vyhledávat networkingové příležitosti cíleně. Zajímají vás moje zkušenosti s networkingem? Rozepsala jsem se o tom v článku, tak si ho přečtěte.

Co je to networking?

Lenka Rož Schánová, autorka knihy NETWORKING, popisuje networking jako způsob získávání kontaktů a jejich aplikaci při vytváření obchodních příležitostí. Jeho náplní je seznamování lidí, kteří si mohou být vzájemně nápomocní, udržování dlouhodobých kontaktů a budování vlastní obchodní sítě.

Moje zkušenosti

Na první networkingovou akci mě vzala kamarádka a kolegyně. Z počátku jsem ani nevěděla, co od toho mám čekat. Šlo o snídani s přednáškou a networkingem organizovanou Jihočeskou hospodářskou komorou

TIP! Udělejte si jasno, co o sobě budete říkat, než vyrazíte na networkingové setkání. Na představení bývá krátký čas.

Na jaké networkingové akce jsem chodila

Když jsem začínala podnikat, bydlela jsem v Českých Budějovicích. Chodila jsem tedy hlavně na místní akce. Organizovalo je například Cowo CB, Jihočeská asociace podnikatelek a manažerek, JCI Czech Republic, Jihočeská hospodářská komora nebo Business for Breakfast.

Další příležitosti k networkingu byly na workshopech, konferencích nebo přednáškách. Pravidelně jsem chodila hlavně na Čtvrtkon, což je setkání specialistů na on-line marketing, webařů, programátorů, podnikatelů a dalších specialistů.

Když jsem žila v Praze, navštěvovala jsem například setkání podnikatelek, která se konala v pracovně  Ženy s.r.o. v Karlíně.

Jak probíhala networkingová setkání

Všechna setkání, na kterých jsem byla, probíhala podobně. Začínalo se představením účastníků, pokračovalo se odbornou přednáškou, následovala diskuze a pokračovalo se volnou zábavou, kde byla příležitost k seznamování nebo prohlubování vztahů.

TIP! Než začnete chodit na networking, vylaďte si „on-line vizitku“. Aktualizujte informace na webových stránkách a sociálních sítích.

Jaké jsou vaše zkušenosti s networkingem? Podělte se o ně pod příspěvkem na IG nebo mi napište na e-mail: info@hankamikolasova.cz.

Autor fotografie: Portréty na Šumavě