O spolupráci s Olgou


Přečtěte si článek o mé spolupráci s Olgou, lektorkou a konzultantkou osobního rozvoje z Českého Krumlova.

S Olgou jsme se poznaly díky naší společné kamarádce Katce. Bylo to na začátku letošního roku. Chyběla nám možnost sdílení radostí a starostí se stejně naladěnými lidmi. Katka tedy přišla s nápadem založit něco jako mastermind skupinu. Oslovila tedy ještě další dvě kamarádky – Lenku, finanční konzultantku ze Sedlčan a Olgu, lektorku a konzultantku rozvoje osobnosti z Českého Krumlova. Setkávaly jsme se dvakrát do měsíce on-line. V počátku jsme naše setkávání chtěly vést podobně, jako to bývá v mastermind skupinách. Postupem času se to ale zvrtlo ve spontánní klábosení o lecčem, co nám právě leželo na srdci.

Proč jsme začaly spolupracovat

Pravidelné setkávání se stejně naladěnými lidmi mi pomáhalo. Ale cítila jsem, že potřebuji jít více do hloubky. Protože mě zaujalo, jak Olga reagovala na to, co jsme během našich setkání řešily, zeptala jsem jí, zda by se mi mohla věnovat individuálně.

Měla jsem v té době pocit, že v osobním životě i podnikání jedu už dlouho se zataženou ruční brzdou. Přesto, že se snažím na sobě stále pracovat – čtu knihy o osobním rozvoji, koukám na on-line přednášky odborníků na podnikání a poslouchám různé podcasty… Přesto si sama s některými tématy stále nevím rady.

A protože si Olga na začátku roku dala za cíl, že v roce 2021 dá dohromady osobní webové stránky a bude více aktivní na sociálních sítích, stala se z toho spolupráce prospěšná pro obě strany.

Olga mi tedy začala pomáhat s osobním a profesním rozvojem a já jí naopak s tvorbou obsahu na webové stránky a s rozjezdem sociálních sítích.

Jak probíhala naše setkání

Začaly jsme se tedy pravidelně setkávat. Naše schůzky probíhaly on-line, ale nikdy jsem neměla pocit, že by to nějak vadilo. Jednou za měsíc jsme se setkaly a řešily mé téma, na další schůzce zas to, s čím potřebovala pomoci Olga. Po schůzce vždy následovalo zdání úkolu k vypracování do další schůzky. Tak to praktikuji se svými klienty běžně. I Olze tato forma spolupráce dávala smysl. Setkávaly jsme se pravidelně několik měsíců.

Výsledky naší spolupráce

Olga si během té doby dala úspěšně dohromady osobní webové stránky, začala psát články na blog a přidávat obsah na sociální sítě.

Já jsem přestala pochybovat nad tím, jak chci žít a co chci dělat a rozjela se konečně na plný plyn. Dlouho jsem si nebyla jistá. Díky konzultacím s Olgou jsem přestala pochybovat, jestli jsem dost dobrá a zda jsem správně tam, kde jsem.

Od začátku naší spolupráce uplynul skoro rok. Před pár týdny jsme se s Olgou opět spojily. Působila velice spokojeně.

Těší mě, když má práce s klienty výsledky.

Zdroj fotografie: fotobanka Pixabay, autor fotografie: Goumbik