Podnikání není jen pro ctižádostivé


Mysleli jste si, že podnikání je pouze pro ctižádostivé jedince, kteří mají mnoho času a peněz? Třeba po přečtení článku změníte názor.

Mé dětství probíhalo celkem běžně, jen mé sny a přání nikdo nebral příliš vážně. Když se mi narodil syn, už jsem nechtěla dělat kompromisy. Chtěla jsem klidný rodinný život blízko přírody, a přitom dělat práci, která mě baví. Začala jsem proto uvažovat o podnikání. A když jsem pochopila, jak funguje on-line marketing, získala jsem naději. Mysleli jste si, že podnikání je jen pro ctižádostivé jedince, kteří mají spousty času a peněz? Také jsem měla takové přesvědčení, ale povedlo se mi ho změnit. Tímto článkem bych chtěla změnit i to vaše.

Podnikání před mateřskou

Pustit se do podnikání před mateřskou mnohým nedává smysl, ale… Plánujete založit rodinu a máte obavu, že vypadnete z pracovního procesu na moc dlouho? Váš zaměstnavatel nefandí zkráceným úvazkům a home officům? V tom případě uvažujte o podnikání.

Pokud ve vás podnikání vyvolává obavy, říkejte tomu, jak chcete – např. práce na volné noze, jako OSVČ nebo freelancer. Nemusíte hned zakládat společnost s.r.o. Díky tomu, že ještě máte příjem ze zaměstnání, můžete začít pomalu – prezentovat své schopnosti a dovednosti na sociálních sítích, začít psát blog, založit si jednoduchý web… Využijte toho, dokud máte ještě čas pro sebe a v noci můžete v klidu spát či pracovat. 😀

Podnikání při rodičovské dovolené

Po několika letech doma není jednoduché naskočit zpět do pracovního procesu. Rodičovská dovolená se vám krátí a návrat do zaměstnání se blíží? Děsíte se toho? Nemáte-li oporu v rodině – partner hodně pracuje a babičky máte daleko – není divu. Chcete pracovat, vydělat si, realizovat se, a přitom žít klidným rodinným životem? Uvažujte o podnikání.

Možná máte právě s podnikáním spojený pocit stresu, ale to není pravidlo. Máte-li alespoň nějaký čas pro sebe, pusťte se do toho. Nevíte, čím začít? Využijte nějaký kurz pro začínající podnikatelky nebo služeb podnikatelského poradce. Mnoho kurzů je nyní i on-line. Můžete tak studovat z pohodlí domova.

Podnikání, když děti odrostou

Kdo chce začít podnikat po 45, 50, 60… může se setkat s nechápavými pohledy svých blízkých. Máte-li ještě zaměstnání se smlouvou na dobu neurčitou, mohou vás mnozí začít považovat dokonce za nerozvážné.

Ale co když jste unavení, práce vás netěší a do ničeho se vám nechce? To může být dobrý důvod stát se OSVČ, freelancerem, majitelem firmy…

Chcete zpět chuť do práce, více času pro sebe, na cestování či na rodinu? Hledejte možnosti, jak dosáhnout svého. Věk nemusí být překážkou, máte-li chuť učit se novým věcem a odhodlání.

Povedlo se mi změnit váš názor?

Zaujal vás článek a přemýšlíte o podnikání?

Napište mi na info@hankamikolasova.cz a domluvte si schůzku s procházkou v jižních Čechách.

Předám vám rady a tipy, díky kterým se vyvarujete začátečnickým chybám.

Zajímá vás o mně více nebo si chcete přečíst další článek?

Můj příběh najdete zde a články, které jsem napsala, v mém blogu. Také můžete sledovat mé příspěvky na Instagramu.

Autor fotografie: Zdeněk Kluibr – Portréty na Šumavě