S Denisou o vzdělávání v marketingu


V této části našeho rozhovoru jsem se Denisy, specialistky na sociální sítě, zeptala na to,  jak se vzdělává. Chcete se stát specialistou na sociální sítě a začít se tím živit? Věřím, že najdete inspiraci.

V této části našeho rozhovoru jsem se Denisy, specialistky na sociální sítě z Datartu, zeptala na to,  jak se vzdělává. Chcete se stát specialistou na sociální sítě a začít se tím živit? Věřím, že vás budou následující řádky inspirovat.

Jak jsi se naučila to, co umíš?

Jak už jsem psala v předchozím díle našeho rozhovoru, v první řadě to byl aktivní zájem o sociální sítě. Pokud jste pro věc zapálení a umíte si hledat informace, které dokážete aplikovat, jste na dobré cestě. 

Samostudium

Jak často slýchám, na vysoké škole se učí hlavně teorie, ale podle mého názoru má větší smysl vhození do vody. Tak jsem se mnoho věcí naučila já.

Přítel markeťák

Ke spoustě věcem, především k těm analytickým, mě přivedl můj přítel, který je také markeťák. Díky němu umím posouvat své znalosti dál. Sám má vystudovanou vysokou školu, ale za jeho úspěchy stojí především aktivní zájem. Vždycky byl tak trochu napřed, takže pro mě je skvělým zdrojem informací. 😊

Kurzy

Pak jsou to samozřejmě kurzy – můžu doporučit platformu Coursera, kde najdete kurzy v angličtině. Jsou kvalitní a často je zaštiťují vyhlášené americké školy. Také můžu doporučit Seduo, které je pro změnu v češtině. Další informace ke kurzům najdete v tomto článku na mém blogu.

Kniha

Zmíním tady i knížku Jak na sítě od Elišky Vyhnánkové a Michelle Losekoot, která vyšla sice už v roce 2019, ale ráda se k ní vracím. Není o nejnovějších trendech, které se pořád mění, ale jasně vám předává to, o čem sociální sítě jsou. Najdete v ní, jak byste na nich měli vystupovat  a co byste si měli ujasnit, než začnete. Vše vysvětluje i na reálných příkladech.