Úklid jako terapie


Možnost pracovat z domu vám může kde kdo závidět. Ovšem ti, co tak dlouhodobě pracují, vědí, že to není jen procházka růžovým sadem. Je-li vaše práce kreativní, může to být ještě náročnější. Potřebujete stále nové nápady a inspiraci. Ale kde je brát, když sedíte doma… Někomu pomáhá sport, někomu meditace, já uklízím. Zkuste to také.

Úklid jako ranní rozcvička

Jít každé ráno do fitka je časově náročné a na běh nemusí být vždy vhodné počasí. Proto využívám úklid jako ranní rocvičku.

Můžete začít hned po snídani. Uklidit ze stolu, dát nádobí do myčky, vyluxovat, zalít květiny… K tomu si pusťte svižnou hudbu. Pokračovat můžete do ložnice. Ustelte postele a pořádně vyvětrejte. Čerstvý ranní vzduch vás navíc příjemně osvěží. A s čistou hlavou vám půjde práce lépe od ruky.

Dopolední přestávka

Protáhnout se při uklízení můžete i během dopoledne.

Sedíte u počítače dlouhé hodiny a pak jste celí rozlámaní? Udělejte si pauzu dopoledne. Ideální příležitost je, když domyje myčka, kterou jste ráno zapli. Vyndejte nádobí a ukliďte ho. Současně dejte prádlo do pračky, která vás upozorní na další pauzu, když dopere. Zabere to jen chvilku, ale vy se protáhnete.

Při té příležitosti si dejte svačinu a doplňte energii.

Čas na oběd

Ať máte hlad nebo ne, na oběd nezapomenete díky doprané pračce. Naobědvejte se, pověste prádlo. Máte-li zahradu nebo balkon a je-li zrovna vhodné počasí, dejte prádlo ven.

Večerní relax

Některé domácí práce si nechávám na večer. Odreaguji se při nich.

Také se vám po celodením sezení u počítače hůře usíná? Hlavou se honí myšlenky a nedaří se vypnout? Dejte si před spaním odstup. Vyžehlete prádlo, ukliďte koupelnu nebo utřete prach.

Pak pořádně vyvětrejte a hurá do peřin.

K žehlení si ráda pouštím nějaký pěkný film nebo podcast.

Restart

Uklízení mi pomáhá, i když dlouhodobě postrádám chuť do práce.

Cítíte únavu, nic vás nebaví a chybí inspirace? Nechte všeho, vypněte hlavu a pusťte se do velkého úklidu. Při vytírání a luxování utřídíte myšlenky. Když to vyladíte taneční hudbou, nic vás nezastaví. Ještě umýt okna a převléknout postele a máte nový vítr do plachet.

Chcete využívat svůj čas efektivně? Domluvte si konzultaci. Společně připravíme dobrý plán.

Zdroj fotografie: fotobanka Pixabay