Úklid jako terapie


Pracujete na počítači z pohodlí svého domova, ale nemáte čas na odpočinek? Využijte několik tipů z článku a zkuste brát úklid jako terapii.

Možnost pracovat z domu vám může kde kdo závidět. Ovšem ti, co tak dlouhodobě pracují, vědí, že to není jen procházka růžovým sadem. Je-li vaše práce kreativní, může to být ještě náročnější. Potřebujete stále nové nápady, ale kde je brát, když sedíte doma? Někomu pomáhá sport, někomu meditace, někomu uklízení… Zkuste to také.

Úklid jako ranní rozcvička

Jít každé ráno do fitka je časově náročné a na běh nemusí být vždy vhodné počasí. Proto využívám úklid jako ranní rocvičku.

Můžete začít hned po snídani. Uklidit ze stolu, dát nádobí do myčky, vyluxovat, zalít květiny… K tomu si pusťte svižnou hudbu. Pokračovat můžete do ložnice. Ustelte postele a pořádně vyvětrejte. Čerstvý ranní vzduch vás navíc příjemně osvěží. A s čistou hlavou vám půjde práce lépe od ruky.

Dopolední přestávka

Protáhnout se při uklízení můžete i během dopoledne.

Sedíte u počítače dlouhé hodiny a pak jste celí rozlámaní? Udělejte si pauzu dopoledne. Ideální příležitost je, když domyje myčka, kterou jste ráno zapli. Vyndejte nádobí a ukliďte ho. Současně dejte prádlo do pračky, která vás upozorní na další pauzu, když dopere. Zabere to jen chvilku, ale vy se protáhnete.

Při té příležitosti si dejte svačinu a doplňte energii.

Čas na oběd

Ať máte hlad nebo ne, na oběd nezapomenete díky doprané pračce. Naobědvejte se, pověste prádlo. Máte-li zahradu nebo balkon a je-li zrovna vhodné počasí, dejte prádlo ven.

Večerní relax

Některé domácí práce si nechávám na večer. Odreaguji se při nich.

Také se vám po celodením sezení u počítače hůře usíná? Hlavou se honí myšlenky a nedaří se vypnout? Dejte si před spaním odstup. Vyžehlete prádlo, ukliďte koupelnu nebo utřete prach.

Pak pořádně vyvětrejte a hurá do peřin.

K žehlení si ráda pouštím nějaký pěkný film nebo podcast.

Restart

Uklízení mi pomáhá, i když dlouhodobě postrádám chuť do práce.

Cítíte únavu, nic vás nebaví a chybí inspirace? Nechte všeho, vypněte hlavu a pusťte se do velkého úklidu. Při vytírání a luxování utřídíte myšlenky. Když to vyladíte taneční hudbou, nic vás nezastaví. Ještě umýt okna a převléknout postele a máte nový vítr do plachet.

Chcete využívat svůj čas efektivně? Domluvte si konzultaci. Společně připravíme dobrý plán.

Zdroj fotografie: fotobanka Pixabay