Výlet do města Opatija


Ať vyrazíte do Opatije na výlet nebo dovolenou, věřím, že nebudete litovat. Pochybujete? Přečtěte si článek o tomto luxusním letovisku.

Opatija je malebné město ležící na východním pobřeží poloostrova Istrie v Chorvatsku. Je to jedno z exkluzivních letovisek v této zemi. Láká návštěvníky příjemným klimatem, krásnými plážemi a lázeňskými tradicemi. Díky tomu zde vzniklo množství luxusních lázeňských hotelů a vil, které dodnes přispívají k eleganci a šarmu města.

Proč navštívit město Opatija

Město je oblíbené v době letních dovolených i jako zimní destinace, díky svému mírnému klimatu. Mezi hlavní atrakce Opatije patří dlouhé promenády a krásné pláže, jako například pláž Slatina. Je také známá zahradami a parky, které nabízejí ideální prostředí k procházkám v horkých letních dnech a nádherné výhledy na moře.

Opatija je synonymem pro luxus a eleganci. Svými lázeňskými tradicemi se stala oblíbeným letoviskem již v 19. století. Při procházce po malebných promenádách podél pobřeží si můžete připadat jako v pohádce, obklopeni honosnými lázeňskými hotely a elegantními vilami.

Opatija je skvělým místem pro aktivní dovolenou. Díky svému mírnému klimatu a bohaté nabídce rekreačních aktivit můžete trávit čas procházkami podél pobřeží, cyklistickými výlety do okolní krajiny nebo vodními sporty.

Na tomhle místě se snadno odpojíte od běžných starostí a načerpáte novou energii. Atmosféra klidu a pohody vám pomůže zapomenout na problémy a užít si dovolenou plnou pohody a radostí.

10 míst, které stojí za návštěvu

1. Pláž Slatina

Relaxujte na písečné pláži, užívejte si slunečního svitu a osvěžujícího koupání v azurových vodách Jaderského moře.

2. Promenáda Lungomare

Vydejte se po malebné promenádě, která se vine podél pobřeží a nabízí úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu.

3. Park sv. Jakuba

Odpočiňte si v tomto krásném parku, který je ideálním místem na procházky mezi kvetoucími zahradami a historickými domy.

4. Nádherné hotely

Vychutnejte si luxus a relaxaci v jednom z mnoha místních hotelů, které nabízejí širokou škálu wellness služeb a lázeňských procedur.

5. Kostel sv. Jakuba

Obdivujte architektonickou krásu tohoto historického kostela a objevujte jeho nádherné interiéry.

6. Přírodní rezervace Učka

Podnikněte výlet do této přírodní rezervace, kde si můžete vychutnat krásné výhledy, procházky v přírodě a různé outdoorové aktivity.

7. Koupání a vodní sporty

Kromě odpočinku na pláži Slatina si můžete užít koupání a různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing nebo jachting.

8. Výlety na okolní ostrovy

Využijte možnost výletů na okolní ostrovy, jako je Krk nebo Cres, kde můžete objevovat jejich přírodní krásy a malebná městečka.

9. Noční život

Užijte si noční život v Opatiji. Můžete ochutnat místní nápoje a tancovat do rána.

10 Lázeňské procedury

Dopřejte si relaxaci a péči o tělo v jednom z mnoha wellness v Opatiji, kde můžete vyzkoušet masáže, lázeňské procedury či kosmetickou péči.

Máte-li rádi kombinací luxusu, krásy a pohody, nepochybuji, že si tohle malebné město zamilujete. Opatija je chorvatským klenotem na východním pobřeží poloostrova Istria. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, historie, umění, nebo jednoduše toužíte po odpočinku u moře, věřím, že se budete rádi vracet. Tohle je prostě místo, které zůstává v srdci.

MŮJ TIP! Přečtěte si také článek o přístavním městě Rijeka nebo o oblíbeném letosvisku Pula.