„Proč to děláš?“ zeptal se mě Tomáš


„Proč to děláš?“ zeptal se mě Tomáš. Všichni máme nějaký důvod, proč to děláme. Tak jsem se zmyslela, jakou motivaci mám já.

„Proč to děláš?” zeptal se mě Tomáš. Dobrá otázka. Ušetří spousty nedorozumění při spolupráci.

Všichni máme nějaký důvod. A naše hodnoty s tím souvisí. Proto, když jsem dostala tuto otázku, udělala jsem si čas, abych si ujasnila své hodnoty. Proč tedy dělám, co dělám? Přečtěte si, co je pro mě skutečně důležité. 

Rodina

Vyrostla jsem v rodině, kde se dodržovaly tradice. Bydleli jsme ve společném domě s babičkou a dědou. Babička se nám věnovala, vařila a pekla. Do školky jsem nemusela… Přesto, že někdy nebylo snadné vyrůstat pod dohledem prarodičů, kdykoliv jsem byla mimo domov, stýskalo se mi. 

Potom, co jsem poznala tátu svého syna, chtěla jsem mít svou rodinu. Bylo mi 22 let, když jsem otěhotněla.

Když mi během rodičovské dovolené začala chybět práce, věděla jsem, že chci pracovat jen tolik, abych měla dostatek času na syna. Nejprve jsem se sice chtěla vrátit do původního zaměstnání, ale to by znamenalo být celý den mimo domov. Proto jsem začala uvažovat o podnikání. 

Takže RODINA je jednou z hodnot, které ovlivnily mé rozhodnutí začít podnikat. 

Růst

Ráda se učím nové věci. Zajímám se o novinky a trendy. To byl důvod, proč mě on-line marketing tolik přitahoval. Byl to nový a dynamicky se rozvíjející obor. Profese marketingové specialistky byla velká výzva. Musela jsem se toho hodně učit. Někdy to bylo velmi náročné, učila jsem se za pochodu. Měla jsem období, kdy jsem to chtěla vzdát. Ale chuť do práce se vždy vrátila. 

Růst je pro mě důležitý i v oblasti financí. S tím, jak se stále učím, předávám svým klientům odbornější informace, tak se zvedá i hodnota mé práce.

RŮST je další z hodnot, která ovlivnila mé rozhodnutí podnikat v oblasti marketingu.

Svoboda

Miluji přírodu a pohyb. Nikdy mě nelákala práce v kanceláři. Být celé dny zavřená v klimatizované budově s minimem oken je pro mě noční můrou. Ráda jezdím na výlety, chodím na procházky a jezdím na kole. 

Mít možnost organizovat si práci podle toho, jak mám právě chuť, je pro mě velmi důležité. Také mi záleží na tom, abych mohla pracovat odkudkoliv. Někdy chci být sama doma, někdy mám potřebu být mezi lidmi. Během letních měsíců pracuju hlavně ráno a večer. V zimě mi nevadí pracovat celé dny. 

Proto je SVOBODA hodnotou, která ovlivnila mé rozhodnutí dělat to, co právě dělám. 

Péče

Je pro mě důležité, abych mohla tím, co dělám, pomáhat. Možná i proto, že začátky mého podnikání nebyly zrovna snadné, mám potřebu pomáhat ostatním. Vždy dělám maximum proto, aby měla má práce reálné výsledky. Když mohu pomoci klientům posunout se v podnikání dál, těší mě to. 

Přesto, že aktuálně dělám hlavně konzultace, má péče o klienty často sahá i za hranice vyměřeného času. Také spolupracuji s dalšími specialisty, aby měla má práce maximální přínos pro mé klienty a také konkrétní výsledky

PÉČE je tedy další z důvodů, proč dělám svou práci, kterou miluji.

Hodnoty – rodina, růst, svoboda a péče jsou mou navigací při každém rozhodnutí, které dělám.

Autor Fotografie: Zdeněk Kluibr – Portréty na Šumavě