Zařiďte si domov s knihou


Zařiďte si domov tak, aby se vám v něm dobře žilo i pracovalo. Jak vám s tím může pomoci kniha od české interiérové designérky? To zjistíte v článku.

(Článek je psaný hlavně pro maminky pracující z domova.)

Ti, co jsou doma málo, možná vliv domácího prostředí na svou energii nevnímají, ale maminky, co pracují z domova, ho vnímají zásadně. Jak tedy zařídit domov pro pracující mámu, která potřebuje sladit práci s domácností a rodinou? Několik dobrých rad jsem našla v knize Tvoříme interiér s českou designérkou, jejíž autorkou je Iva Bastlová.

Kuchyně

Protože každý den vařím a často peču, trávím v kuchyni mnoho času. Proto dobře vím, jak je důležité, aby kuchyně byla prakticky zařízená. Chcete, aby vám šla práce od ruky? Rádi byste měli po vaření ještě dost energie na zážitky s rodinou?

V knize české designérky Ivy Bastlové zjistíte, co to je ergonomie a pracovní trojúhelník. Dočtete se také, jak tyto pojmy využít v praxi, aby se vám v kuchyni pohodlně pracovalo.

Pracovna

Někomu vyhovuje práce od jídelního stolu, někdo má pracovní kout v ložnici nebo v obýváku. Jiní mají samostatnou pracovnu – každý dle svých možností nebo potřeb. Sama pracuji nejraději od jídelního stolu, ale vím, že to není optimální. Je pro vás práce z domova nová nebo nejste spokojeni se svým pracovním prostorem?

V knize najdete doporučení, jak vybrat pracovní stůl, židli a další zařízení pracovny. 

Jídelna a obývací pokoj

Větší část dnů trávím sama. Proto jsem ráda za každou společnost a chci, aby se u mě všichni cítili dobře. Setkáváte se rádi s rodinou a s přáteli?

Zařiďte si jídelnu a obývací pokoj tak, aby se k vám hosté rádi vraceli. V knize se dočtete, jak vybrat jídelní stůl a židle. Také zjistíte, jak uspořádat nábytek, aby byl kolem stolu dostatek prostoru.

Chcete pohodlí pro své hosty?

Vyberte dobře sedací soupravu. V kapitole OBÝVACÍ POKOJ najdete několik dobrých rad, které vám pomohou při výběru pohovky.

Ložnice

Kvalita spánku je velmi důležitá. Ti, co mají mnoho povinností, o tom ví jistě své. Sama to znám velmi dobře. Když jsem nevyspalá, jsem bez nálady a nemyslí mi to. Máte dny, kdy se necítíte dobře a vaše výsledky nestojí za nic?

Kapitola o ložnicích v knize české designérky Ivy Bastlové má osmnáct stránek. Najdete v ní mnoho rad, jak si zařídit ložnici nebo vybrat postel.

Koupelna a domácí wellness

Někdy není snadné vše sladit, proto vím, jak důležitý je odpočinek. Našla jsem proto řešení, jak relaxovat v rámci možností. Když mi vyjde čas, napustím si vanu, zapálím svíčky a pustím si relaxační hudbu. Chcete si zařídit koupelnu, ve které se budete cítit dobře?

Inspiraci najdete v kapitole KOUPELNY a v podkapitole DOMÁCÍ WELLNESS.

Můj TIP!

Věřím, že každá pracující máma si zaslouží podporující prostředí! Hledáte každý den řešení, jak sladit práci a domácnost? Současně chcete mít čas na rodinu a své zájmy? Zařiďte si domov tak, abyste byla spokojená. Zasloužíte si to.