Zařiďte si domov s knihou


Zařiďte si domov tak, aby se vám v něm dobře žilo i pracovalo. Jak vám s tím může pomoci kniha od české interiérové designérky? To zjistíte v článku.

(Článek je psaný hlavně pro maminky pracující z domova.)

Ti, co bývají doma jen zřídka, možná vliv domácího prostředí na kvalitu svého života tolik nevnímají. Ale my, co pracujeme z domova a trávíme doma většinu dne, vnímáme vliv prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, docela zásadně. 

Jak tedy zařídit domov pro pracující mámu, která potřebuje sladit práci s domácími povinnostmi a současně chce mít čas na rodinu i své zájmy? 

Několik dobrých rad jsem našla v knize Tvoříme interiér s českou designérkou, jejíž autorkou je Iva Bastlová.

Kuchyně

Protože každý den vařím a často peču, trávím v kuchyni mnoho času, a to ať samotnou přípravou jídla, nebo jen jejím uklízením. Proto dobře vím, jak je důležité, aby kuchyň byla prakticky zařízená.

Chcete, aby vám šla práce od ruky a úklid zabral minimum času? Rádi byste měli po vaření ještě dost energie na zážitky s rodinou? 

V knize české designérky Ivy Bastlové zjistíte, co to je ergonomie a pracovní trojúhelník. Dočtete se také, jak tyto pojmy využít v praxi, aby se vám v kuchyni pohodlně pracovalo.

Pracovna

Někomu vyhovuje práce od jídelního stolu, někdo má svůj pracovní kout v ložnici nebo v obýváku. Jiní mají samostatnou pracovnu – každý dle svých možností nebo potřeb. Sama pracuji nejraději od jídelního stolu, protože mám při práci skvělý výhled do přírody, ale vím, že to není optimální.

Je pro vás práce z domova nová, nebo nejste spokojeni se stávajícím prostorem pro práci? 

V knize najdete doporučení, jak vybrat pracovní stůl, židli a další zařízení pracovny. 

Jídelna a obývací pokoj

Větší část dnů trávím sama. Proto jsem ráda za každou společnost a chci, aby se u nás všichni cítili dobře.

Setkáváte se rádi s rodinou a s přáteli? 

Zařiďte si jídelnu a obývací pokoj tak, aby se k vám hosté rádi vraceli. V knize se dočtete, jak vybrat jídelní stůl a jak na výběr židlí. Také zjistíte, jak uspořádat nábytek, aby byl kolem stolu dostatek prostoru.

Chcete pohodlí pro své hosty?

Vyberte dobře sedací soupravu. V kapitole OBÝVACÍ POKOJ najdete několik dobrých rad, které vám pomohou při výběru pohovky.

Ložnice

Kvalita spánku je velmi důležitá. Ti, co mají během dne mnoho povinností, o tom ví jistě své. Sama to znám velmi dobře. Když jsem nevyspalá, jsem bez nálady a nemyslí mi to.

Máte často dny, kdy se necítíte dobře a vaše výsledky nestojí za nic? 

Kapitola o ložnicích v knize české designérky Ivy Bastlové má osmnáct stránek. Najdete v ní proto mnoho rad, jak si zařídit ložnici. Dočtete se třeba také, jak vybrat kvalitní postel.

Rozhodli jste se pro výměnu svého lůžka, ale z nabídky v obchodech se cítíte lehce zmatení? 

Udělejte si nejdříve představu, jaké jsou možnosti bez ohledu na značku, než si pořídíte novou postel.

Koupelna a domácí wellness

Někdy není snadné vše sladit. Ale vím, jak moc důležité je odpočívat. Našla jsem proto řešení, jak relaxovat v rámci možností. Když mi vyjde čas, napustím si vanu, zapálím svíčky a pustím si relaxační hudbu.

Chcete si zařídit koupelnu, ve které se budete cítit dobře? 

Inspiraci najdete v kapitole KOUPELNY a v podkapitole DOMÁCÍ WELLNESS.

Můj TIP

Věřím, že každá pracující máma si zaslouží podporující prostředí.

Musíte hledat každý den řešení, jak sladit práci a domácnost? Současně chcete mít čas na rodinu a své zájmy?

Zařiďte si domov tak, abyste byla spokojená. Zasloužíte si to.