Jak o sebe pečovat v domácím prostředí


Nezapomínejte na sebe! Chce mít energii na práci i rodinu, ale nemáte čas vyrazit do wellness centra? Mám pro vás 5 tipů, jak o sebe pečovat doma.

Rodina, práce, domácnost… To je někdy pěkný šrumec. Bez pravidelného odpočinku to ale daleko nedotáhnete. Nezapomínejte na sebe! Že vás fitko nebaví, do wellness centra to máte daleko a na výlet není čas? Mám pro vás 5 tipů, jak o sebe pečovat v domácím prostředí, abyste měli dostatek energie na podnikání i rodinu.

Ranní rozcvička

Pusťte si svižnou hudbu a protáhněte se. Nenapadá vás, jak cvičit? Na internetu je spousty návodů na ranní rozcvičku, kde se můžete inspirovat.

TIP! Jestli vás cvičení nebaví, ukliďte alespoň byt, dejte prádlo do pračky, ustelte postele…  To je také pohyb. A každý pohyb se počítá.

Koupel nebo sprcha

Ještě vás nenapadlo dát si vanu během dne? Zkuste to!

Strávili jste několik hodin u počítače, máte ztuhlá záda a potřebujete ještě pracovat? Teplá voda uvolní celé tělo a zrelaxuje mysl. Nemáte vanu nebo tolik času? Dopřejte si alespoň teplou sprchu s povzbuzujícím sprchovým gelem.

Nohy nahoru

Připadali byste si jako lenoch, kdybyste si během dne dali nohy nahoru a odpočívali? Dopřejte si to bez výčitek! Udělejte si pohodovou půlhodinku po obědě a dobijte baterky.

TIP! Když je venku hezky, jděte na sluníčko. Posaďte se na zahradě, terase nebo lavičce v parku. 

Kniha

Nedaří se vám po práci vypnout, protože přemýšlíte, co se stalo za celý den? Přečtěte si před spaním nenáročnou knihu, u které se odreagujete a přijdete na jiné myšlenky.

Spánek

V noci se budíte a ráno jste nedotažení? Zamyslete se, kde spíte.

Podle učení Feng Shui ovlivňuje kvalitu spánku nejen postel, ale i prostředí, ve kterém spíte. Zamyslete se proto nad svou ložnicí. Máte-li tam pracovní stůl plný různých dokumentů, mohou vás při usínání rušit myšlenky na práci.

Zdroj fotografie: fotobanka Pixabay