V čem mi pomohla kniha Atomové návyky


Často jsem měla velké plány, ale nové návyky jsem si nedokázala udržet. Proto jsem si koupila knihu Atomové návyky. V čem mi pomohla? Čtěte.

Knihu Atomové návyky jsem četla před několika lety. Doporučení z knihy jsem uvedla do praxe a několik návyků se mi povedlo opravdu změnit. Také jsem si po přečtení leccos uvědomila. Stále mám ale na čem pracovat. Přečtěte si, v čem mi kniha Atomové návyky pomohla a co jsem si uvědomila. Věřím, že najdete inspiraci pro osobní život i podnikání.

I malé kroky mají význam

Vždy, když jsem se pokoušela zhubnout, chtěla jsem výsledky co nejdříve. Byla jsem netrpělivá. Přišlo mi, že mé snažení nemá význam, ať šlo o zdravé stravování nebo cvičení. Vše jsem po krátkém čase vzdala.

Měsíc mi přišel nekonečně dlouhý. Neuměla jsem život vnímat v dlouhodobém horizontu. Chtěla jsem výsledky prostě hned a mé cíle byly často nereálné. Díky knize jsem si uvědomila, že rok není zas tak dlouhá doba a že i malé kroky mají význam.

Přesto, že jsem v té době už nevěřila, že budu mít ještě někdy postavu podle svých představ, znovu jsem to zkusila. Sice se mi nepovedlo zhubnout za měsíc, ale během půl roku jsem vytouženého cíle dosáhla a doposud jsem se svou postavou spokojená.

Vše se vším souvisí

Své každodenní návyky jsem dříve neviděla v souvislostech. Chtěla jsem začít ráno běhat, ale nepřikládala jsem důležitost svému spánku. Ráda jsem si do pozdních večerních hodin četla. Při čtení knihy Atomové návyky mi došlo, že když nebudu chodit včas spát, nebudu ráno fit, tudíž se mi nebude chtít z postele, natož vyběhnout.

V první řadě jsem tedy začala chodit včas do postele. Usínala jsem obvykle v deset hodin. Večer jsem si nachystala sportovní oblečení a ráno jsem bez velkého rozmýšlení vyběhla.

Běhala jsem 2-3x v týdnu. Teď už neběhám. Místo toho cvičím, jezdím na kole nebo chodím na dlouhé procházky.

Musí to být přitažlivé

Pravidelně běhat jsem se pokoušela několikrát během doby, kdy jsme bydleli v Praze. Když jsem si našla trasu, kde byla vyhlídka na město, vydržela jsem to asi nejdéle.

Potom, co jsme se přestěhovali blíž přírodě, mám pohyb každý den a nemusím se do něj nutit.

Po přečtení knihy jsem si uvědomila, že se mi nový návyk povedlo udržet i proto, že jsem si ho spojila s něčím přitažlivým – přírodou.

Jak mi kniha pomohla v podnikání

Kniha Atomové návyky měla přínos nejen pro můj osobní život, ale vzala jsem si z ní něco i do podnikání. Jsem perfekcionistka. Své okolí jsem tím od dětství dost rozčilovala. Dlouho mi trvá, než vše vyladím k dokonalosti.

Od určité doby to začalo vadit i mně samotné. Vadilo mi, že ostatní jsou aktivnější. Mají krásný web, tvoří zajímavý obsah na sítě, píšou blog… A já stále jen ladím a ladím.

Tento článek čtete i díky knize Atomové návyky, protože jsem začala konečně jednat.