Moje cesta k podnikání


O podnikání jsem začala přemýšlet na rodičovské dovolené. Bylo mi 24 let. Od samotné myšlenky k realizaci mě provázelo mnoho knih, kurzů a událostí. V článku jsem se rozepsala o tom, co mě zásadně ovlivnilo.

O podnikání jsem začala přemýšlet na rodičovské dovolené. Bylo mi 24 let. Od samotné myšlenky k realizaci mě provázelo mnoho událostí. V článku jsem se rozepsala o tom, co mě zásadně ovlivnilo.

Práce v obchodě s nábytkem

Od dětství jsem si kreslila a listovala časopisy o bydlení. Když jsem získala práci v obchodě s nábytkem, měla jsem pocit, že konečně dělám, co jsem vždy chtěla. Pěkné prostředí, práce s lidmi, navrhování interiérů… To mě bavilo.

Rodičovská dovolená

Na rodičovské dovolené jsem začala hledat řešení, jak začít podnikat jako projektantka interiérů na malém městě. Neměla jsem od koho se učit, tak jsem vyhledávala různé kurzy na internetu.

Během rodičovské i po ní jsem absolvovala několik kurzů, které mě hodně zaujaly. Zásadně mě ovlivnil například kurz základů podnikání nebo on-line marketingu.

Nová práce

Možnosti, které nabízí on-line marketing pro malé firmy mě nadchly natolik, že jsem o nich všude mluvila. Slovo dalo slovo a přišla pracovní nabídka.

Náplní mé práce byla správa sociálních sítí vzdělávací a personální agentury. Po několika měsících jsem začala dělat stejnou službu i pro další firmy jako OSVČ. Svého snu o projektování interiérů jsem se vzdala.

Podnikatelka

Spokojení podnikatelé, kteří díky on-line marketingu získali nové zákazníky, mě motivovali do další práce. V únoru jsem po 9,5 letech podnikání ukončila. Protože si nechci nechat pro sebe, co jsem se naučila, píšu články, kde sdílím své zkušenosti z praxe.

Autor fotografie: Zdeněk Kluibr – Portréty na Šumavě